PKN
Protestantse kerk IJhorst - de Wijk
 
het Orgel het Orgel

Het prachtige orgel dat tegenover de preekstoel de kerk siert, is in 1903 door de heren W. Koops en R. van Kleef geschonken aan de kerk. Orgelbouwer was de heer Proper, maar toen hij na enkele jaren een euvel moest verhelpen en hij daar een prijsopgaaf voor deed van ƒ595,- , vond de kerkeraad dat te veel. Later bleek dat de heer Ruif uit Dedemsvaart het mankement wou verhelpen voor ƒ90,- , en dat paste beter. Toen in 1988 het orgel nodig gerestaureerd moest worden, is dat mogelijk gemaakt door giften van J. Poortman en vele andere personen die niet met name worden genoemd. Daardoor kon het orgel enkele jaren niet gebruikt worden en kwam er voor tijdelijke vervanging een electronisch orgel.

De eerste die het nieuwe orgel bespeelde was E. Westerbeek, van 1904 tot 1909. In 1909 werd Willem v. d. Linde als organist benoemd voor ƒ125,-  per jaar. Hij is 46 jaar organist geweest in de kerk, met een onderbreking van 4 jaar. Het was Roelof Been Lzn die hem in 1942 voor 2 jaar verving en daarna diens zoon Lucas Been. In 1947 heeft v.d. Linde het weeropgepakt. In al die jaren kon hij bij verhindering ook een  beroep doen op zijn dochter Geesje. Het was in 1960 dat zijn kleindochter Geesje v.d.Linde op 14- jarige leeftijd  als organiste de zondagochtenddiensten begeleide.Ook zij werd bij verhindering wel eens vervangen, natuurlijk door haar grootvader maar ook door haar nichtje Jannie v.d.Linde. Ongeveer 57 jaar is een lid van de fam. v.d.Linde organist geweest in de IJhorster kerk. Wie voor 1904 het orgel bespeelde is niet bekend, wel werd er in dat jaar een orgeltrapper aangesteld , hij verdiende ƒ40,- per jaar. Toen in 1927 de electriciteit zich aandiende, deed Willem v.d. Linde het voorstel een electrische windmachine aan te schaffen, die ƒ300,- koste.

terug
 
 

Kerkdienst -1e collecte:PROTESTANTSE KERK missionair werk Online kennisplatform over pionieren. - 2e collecte: Kerk - 3e collecte Energiekosten
datum en tijdstip 13-07-2025 om 10:00
meer details

Kerkdienst -1e collecte:Heifer - 2e collecte: Kerk - 3e collecte Pastoraat/eredienst
datum en tijdstip 20-07-2025 om 10:00
meer details

Kerkdienst -1e collecte:VLUCHTELINGENWERK STAPHORST - 2e collecte: Kerk - 3e collecte Onderhoud De Reesthof
datum en tijdstip 27-07-2025 om 10:00
meer details

Kerkdienst -1e collecte:Avondmaal Voedselbank - 2e collecte: Kerk - 3e collecte Muziek in de kerk
datum en tijdstip 03-08-2025 om 10:00
Geen kinderkerk meer details

Kerkdienst -1e collecte:KERK IN ACTIE Zending Cubaanse kerken bieden hoop. - 2e collecte: Kerk - 3e collecte Energiekosten
datum en tijdstip 10-08-2025 om 10:00
meer details

 
De Klokkenstoel

Protestantse kerk IJhorst
- de Wijk

Kerkweg 10
7955 AA IJhorst      

Facebook

Kijk kerkdienst (live of gemist)
 
 
  Protestantsekerk.net is een samenwerking tussen de dienstenorganisatie van de Protestantse Kerk in Nederland en Human Content Mediaproducties B.V.